Veli Küçük kabul etmedi Velittin Küçük’ü transfer ettiler

Veli Küçük kabul etmedi Velittin Küçük'ü transfer ettiler

Veli Küçük kabul etmedi Velittin Küçük’ü transfer ettiler

Veli Küçük kabul etmedi Velittin Küçük’ü transfer ettiler
Yerel seçimler yaklaşırken aday adayları da bir bir ortaya çıkmaya başladı. Beylik AKP aday adaylarından biri de Velittin Küçük oldu.

Velittin Küçük Başbakan’ın kendisine itaat edilmesini ne kadar istediğinin farkında olacak ki adaylığını şu cümlelerle açıkladı:

“Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve son 10 yılda Ak Parti İktidarının yaptığı olumlu icraatlar, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 2023 vizyonuna hizmet için bir nefer olarak buradayım. (…) Asrın liderinin emrinde hizmete talibim.”

Evet, Velittin Küçük adaylığını “bir nefer” olarak “Asrın liderinin emrinde” olacağının teminatını vererek açıkladı.

Eh… Şansı da yükselmiş oldu!

Ancak konumuz bu değil…

Velittin Küçük ismi bize AKP’nin geçmiş yıllarda aday göstermek istediği başka bir adayını, Veli Küçük’ü hatırlattı.

Hatırlanacağı gibi AKP’nin, Ergenekon Davası’nın tutuklu sanıklarından Veli Küçük’e milletvekilliği teklif ettiği ortaya çıkmıştı.

2002 seçimleri öncesinde AKP, emekli Tuğgeneral Veli Küçük’ten partilerinden milletvekili adayı olmasını istemiş, ancak Veli Küçük AKP’nin bu teklifini reddetmişti.

Bu iddia, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun birlikte yazdığı “Sızıntı/Wikileaks’te Ünlü Türkler” adlı kitapta yer almıştı.

Kitapta bu çarpıcı bilgi verildikten sonra şu satırlar yer alıyor:

“(…) Ergenekon Davası’nın 3 Haziran 2011 tarihli duruşmasında Veli Küçük, 2004 yılında New York’ta kaldığı otelde karşıdan Başbakan Erdoğan’ın ekibiyle geldiğini gördüğünü ifade ederek şöyle söyledi: “Recep Bey’in bana geldiğini anlayınca arkamı döndüm ve arabaya doğru yöneldim. Eşim ‘yapma ayıp olur’ dedi. Ama ben prensiplerine bağlı bir insanım. O sırada Kürşat Tüzmen seslendi. Recep Bey, yemek yemek istiyormuş. ‘Kabul etmem’ dedim. Konuşmasının devamında Küçük, AKP’nin kendisini Türk Ordusu’nu pasifize etmek için bir kapı olarak gördüğünü söyledi. Veli Küçük, belki dışarıdayken değil ama tutuklandıktan sonra kapı haline geldi. (…)”

Yani AKP için Veli Küçük olmadı ama Velittin Küçük’ün şansı yüksek görünüyor.

Odatv.com

 

Anahtar Kelimeler: Veli Küçük Kabul Etmedi Velittin Küçük’ü Transfer Ettiler, çete, Büyükçekmece Adliyesi, Beylikdüzü çetesi, Gürpınar, Velittin Küçük, Yolsuzluk, Veli Küçük,