ÜNLÜ SANATÇI TARIK MENGÜÇ , TECDE SPOR İLE SAHAYA ÇIKTI..

ÜNLÜ SANATÇI  TARIK MENGÜÇ , TECDE SPOR  İLE SAHAYA ÇIKTI..

ÜNLÜ SANATÇI TARIK MENGÜÇ , TECDE SPOR İLE SAHAYA ÇIKTI..

ÜNLÜ SANATÇI  TARIK MENGÜÇ , TECDE SPOR  İLE SAHAYA ÇIKTI..
Malatya’lı İşadamı ve TECDE SPOR Kulübü 2. Başkanı Hulusi AKKOYUN , Hafta Sonu yapılan , Tecde spor – ÇatyolBelediyespor Karşılaşmasında futbolculara sürpriz yaparak ,Ünlü sanatçı Tarık MENGÜÇ’ ü  Malatya’ya getirdi. Futbolcu ve taraftarlar Tarık MENGÜÇ ’le maçı izlediler..Karşılaşma ÇatyolBelediyespor-Tecdespor: 0-0eşitlikte sonuçlandı..Tecde Spor Kulübü 2. Başkanı Hulusi AKKOYUN , Değerli Sanatçımıza Bugün yanımızda olduğu,Takım ve taraftarımızı  yalnız bırakmayıp destek verdiği için Teşekkür ediyoruz  dedi.Gün boyu Malatya’yı gezen Tarık MENGÜÇ, Malatya’ya hayranlığını, Malatya insanının sevgi , hoşgörü ve Misafirperverliği karşısında çok mutlu olduğunu dile getirdi.
Hulusi Akkoyun Spor  camiası ve Tecde spor için düşüncelerini de paylaştı..
HULUSİ AKKOYUN(MALATYA TECDESPOR)
Futbol Dünya’da ve Ülkemizde en yaygın spor aktivitelerin başında gelmektedir. Amatör futbol kulüplerimiz saha, malzeme, taşıma ve diğer ihtiyaçlar için büyük sorunlarla karşı karşıyadır. Ancak Tecdespor başkan ve yöneticileri olarak bizler üzerimize düşen sorumlulukları tam anlamıyla yerine getirmekteyiz.
Spor bireylerin ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak dengeli ve sağlıklı olabilmelerini temin eden en önemli aktivitedir. Eğer sağlıklı bir takım olarak varlığımızı sürdürmek, kulüp olarak imkân ve kabiliyetlerimizi planlı, doğru, verimli, etkin ve sürdürülebilir bir yapılanmayla organize etmemiz gerekmektedir.
Bizler kadar futbol tutkunlarının da merakla beklediği yeni sezonda Tecdespor olarak mutlak ve tek hedefimiz Tecdespor Amatör Lig’i şampiyonluğa taşımaktır. Bu hedefle yola çıktık ve uzun süren çalışmalarımızla başlayan takımımızda antrenörümüzden tüm oyuncularımıza ve yöneticilerimize kadar herkes bu hedef için mücadele edeceklerini bilmektedirler. Sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyerek önümüzdeki sene Bölgesel Amatör Lig’de mücadele etme şansını yakalamak için elimizden geleni yapacağımızı herkesin bilmesini isterim.
Yeni sezonda Bölgesel Amatör Futbol Ligi’ni (BAL) hedefleyen Tecdespor, transfer çalışmalarını sürdürmektedir. Kulüp yöneticileri olarak iyi bir kadro oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Tecdespor’u BAL Ligine çıkarmak için iyi bir yapılanma içerisine girmiştir.
Bu anlamda ilk olarak yönetimimizi güçlendirdik. Başta kulübün ikinci başkanı olarak ben, Kulüp 1. Başkanımız Suat Yıldırım, Futbol Şube Sorumlumuz Avukat Bilal Katar, yönetim kurulu üyelerimiz yazar Cemalettin Emeç, iş adamı Turgay Aksoğan, iş adamı Kadir Güven, iş adamı Haydar Keleş ve iş adamı Selçuk Porgalı takımımıza büyük katkılar sağlamaktayız. Yönetim kurulumuzun özverili çalışmalarıyla Tecdespor’u layık olduğu yere taşıyacağız.
Yeni sezon öncesi takımımıza transfer ettiğimiz arkadaşlar ile hummalı bir çalışma içerisine girdik. Bu sezon yaş ortalaması düşük bir kadroyla mücadele edeceğiz. Genç ve yetenekli futbolcuları kadromuza kattık. Geçen sezon finalde kaybettiğimiz BAL Ligine bu sezon ulaşmak istiyoruz. Ancak üzülerek belirtmeliyim ki, Malatya’da amatör zor durumdadır. Amatör spor, bizler gibi bir kısım kahraman insanların, fedakar insanların omuzlarında yürümektedir. Bizlerde elimizi eteğimizi çeksek belki de Malatya’da amatör diye bir şey kalmayacak. Mutlaka Malatya’yı yöneten insanlar, Malatyalı hayır sahipleri ve Malatya’yı seven bütün insanların amatör spora destek olması gerekmektedir.
İş adamları olarak bizlerin kulüp yönetimlerinde yer almasının en önemli nedeni gençlerimizi kötülüklerden korumak, kollamak ve spor yaptırabilmektir. Spor yapan insanın kötü alışkanlığı olmaz. Biz bir bakıma da arkadaşlarımızla beraber, bu çocukları kurtardığımız için, yaptığımız işten gurur duyuyoruz. Dönem dönem işimizi bırakıyor ve maçlara gidiyoruz. Bir bakıma cepten veriyoruz ama bu hoşumuza gidiyor. Biz de bundan zevk alıyoruz ve genç sporcularımız için harcadığımız paralar helal olsun, diyoruz. Aileler, çocuklarını çekinmeden kulübümüze gönderebilirler. Çocuklar çok büyük futbolcu olacak diye bir şart yok; sonuçta bu, spordur. Atatürk’ün de dediği gibi, ‘ sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.’ Çocukları burada emin ellerde. Spor yapan çocuk, kötü alışkanlıklara kapılmaz. Herkes burayı bir ev olarak düşünsün! İnşallah futbolda yetenekli olan çocuklar buradan daha yukarılara çıkar; diğerleri de sporunu yapmış olur.
Bizler ilimizdeki amatör takımlar ve iyi sporcular yetiştirmek için üzerimize düşeni yaparken buradan gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğünden sahalarımızın olumsuz şartlarını göz önüne alarak ilimize sentetik saha yapılması konusunda kulüplerimize yardımcı olmaya çağırıyoruz. Gençlerimize malzeme ve saha şartlarının daha güzel olduğu bir spor imkanı sağlamamız gerekmektedir.
Müsabakaları daha neşeli, daha güzel geçmesini sağlayabilmek için ve sporun bir eğlence olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Fakat aramızda rekabetinde olması gerektiğini de unutmamalıyız. Bu noktada hakemlerimize çok büyük görevler düşmektedir.
Malatya ölçeğinde baktığımızda, gurur duyduğumuz genç nüfusumuzun spora gösterdikleri ilgi, gençliğimizin bedenen ve ruhen güçlü olarak, zararlı alışkanlıklardan uzak bir şekilde yetiştiklerini göstermekte ve bizlere ümit vermektedir. Bizler bu hedef doğrultusunda, kentimizdeki amatör spor kulübümüze tüm imkânlarımızı seferber ediyor ve etmeye de devam edeceğiz.
Amatör spor kulüplerinde yer almak, yönetici olmak gönül işidir. Bu manada taşın altına elini değil yüreğini koymak, bedenini koymak gerekir. Malatya’lı bir iş adamı olarak ne kadar büyük zorluklar içerisinde olduğumuzun farkındayım.
Bu nedenle yakın bir zamanda bir girişimimiz olacaktır. Biliyorsunuz belediyeler sporculara sadece ayni yardım yapabiliyor. Nakdi yardım yapıldığında yasal sıkıntı doğuyor. Öyle başarılı sporcular var ki, maddi yetersizlikten dolayı müsabaka yapacağı şehre veya ülkeye gidemiyor. İşte bu sıkıntının giderilmesi için yeni bir düzenleme yapılarak ayni yardımın yanında maddi yardımda eklenmesi talebinde bulunacağız. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanımızdan da destek bekliyoruz.
Ülkemize ahlaklı ve başarılı sporcular yetiştirmek için kulüp olarak bünyemize aldığımız oyuncularımız için gerekli olan her imkanı sağlayarak desteklemeliyiz.Yeni sezonda mücadele edecek olan tüm takımlarımıza; takımlarımızın yöneticilerine, teknik ekiplerine ve futbolcularımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına başarılar diliyorum. Her şeyden önce centilmence geçen bir sezon olmasını, lig bitiminde de hak edenin şampiyon olmasını temenni ediyorum.