Sezen Aksu’dan müzik ziyafeti

Sezen Aksu'dan müzik ziyafetiSezen Aksu’dan müzik ziyafeti
Ünlü sanatçı Sezen Aksu Berlin’de konser verdi.

web tasarım

Sezen Aksu, Almanya’nın başkenti Berlin’de Kardeş Türküler ve Ara Dinkjian’la beraber konser verdi. Berlin’de Tempodrom’da sahne alan Sezen Aksu, Kardeş Türküler ve Ara Dinkjian’la 28 Mayıs’ta Mannheim kentinde başlayan büyük buluşmanın final konserini gerçekleştirdi.

Farklı türküler yorumlayan Sezen Aksu, “Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım” ve “Hakim Bey” gibi parçalarıyla 2 binden fazla hayranlarına keyifli dakikalar yaşattı. Kendi şarkılarının yani sıra Kardeş Türküler şarkılarını da yorumlayan Sezen Aksu, barış ve birlik çağrısında bulundu.

Seyirciler arasında, Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir, Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan Mutlu ve Baden-Württemberg Eyaleti Uyum Bakanı Bilkay Öney yer alıyordu. Kardeş Türküler, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin müzik birimi tarafından hazırlanan bir konser çalışmasının adı olarak kurulmuştu ve anadolu halk şarkılarını, kendi kültürel yapılarını baz alarak ilk başta Türk, Kürt, Azeri ve Ermeni şarkıları, sonra repertuarını genişleterek Laz, Gürcü, Çerkez, Çingene, Makedon, Alevi türküleri söylüyorlar.

,