Sevda Türküsev: “Cenazesi camiden kaldırılmamalı”

sevda-turkusev-671Sevda Türküsev: “Cenazesi camiden kaldırılmamalı”
Yeni Şafak’tan kovulan yandaş kalem Sevda Türküsev, hayatını kaybeden Zeki Alasya için yazdığı mesajlar tepki topladı.

Yandaş medyada yaptığı çıkışlarla gündeme gelen ve Yeni Şafak’tan kovulan programcı Sevda Türküsev, hayatını kaybeden Zeki Alasya’nın ardından skandal ifadeler kullandı.

Sevda Türküsev, Alasya için “Bazıları vefat eder bazıları sadece ölür… Allah’a inanmayana Allah’ın emirlerini yok sayanlara da rahmet okumam. Herkes inandığı gibi muamele görmeli” ifadelerini kullandı. Alasya, son dönemde çıkışlarıyla Hükümet medyasının hedefindeydi.

Türksev şunları yazdı: “Zeki Alasya vefat etmiş. Şu ‘hayatını kaybetti’ sözünü sevmiyorum. Ölüm gerçek hayatın başlangıcıdır. ‘Vefat etti’ denmeli… Bazıları vefat eder bazıları sadece ölür… Ben her inanca saygılıyım. Allah’a inanmayana Allah’ın emirlerini yok sayanlara da rahmet okumam. Herkes inandığı gibi muamele görmeli. Kişi Allah’a inanmıyorsa Müslüman değilse cenazesinde camiden kaldırılmamalı. Ölenin inancına SAYGI duymak Lazım. Neye inanıyorsa o Olmalı.”

Alasya, Emek Sineması’nın yıkılmasına karşı söylediği sözler nedeniyle Hükümet medyası tarafından “İslam düşmanı” ilan edilmişti.

, , ,