“Sessizliğin Sesi” bir sergi ile hayat buluyor!

sessizligin_sesi_bir_sergi_ile_hayat_buluyor_h18393“Sessizliğin Sesi” bir sergi ile hayat buluyor!
Son günlerde ülkemizde artan her türlü şiddet ve kadın cinayetleri; tüm toplumu özellikler de sanatçıları çok etkilemiştir. Bu nedenle Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Ekber Yeşilyurt Atelye öğrencileri bu yaraya parmak basmak amacıyla, “Şiddetin her türlüsüne hayır!” mesajı vermek için “Sessizliğin Sesi” konulu bir sergi hazırlamıştır.

Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs’ta ve Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde açılışı yapılacak olan sergide konuyla ilgili çalışmalar sunulacaktır. Atatürk; kadınlara özgürlüğü, eşitliği, tüm sosyal ve toplumsal hakları verdiği halde, gelinen son noktada bu sergi daha da önem kazanmıştır. 40’a yakın çalışmanın yer alacağı serginin bir başka özelliği de çizerlerin hepsinin kadın olmasıdır. Sessizliğin Sesi resim sergisi 24 Mayıs’a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.
Atelyenin eğitmeni ve aynı zamanda da Büyükçekmece Belediyesi Başkanlık Sanat Danışmanı olan ressam Ekber Yeşilyurt’a “Neden böyle bir sergi?” diye sorduk:
-“ Günümüzde maalesef her türlü canlı her türlü şiddete maruz kalmaya devam etmektedir. Kadına şiddetin son zamanlardaki sembolü olmuş olan Özgecan Aslan’ın nezdinde tüm mağdur olan kadınların sesi olmayı amaçladık. Bu amaç doğrultusunda ve belediye başkanımız sayın Dr. Hasan Akgün’ün sanata olan sonsuz destekleriyle atelye arkadaşlarım bu sergiyi hazırlamıştır. Biraz olsun toplumsal farkındalık yaratabilirsek sergimiz amacına ulaşacaktır. Bütün sanatseverleri bekliyoruz.”
Selam ve sevgiler

Sergi Öncesi Ressam – Yazar Ekber Yeşilyurt ve öğrencileri Kadınlar ve Özgecan’a karşı yapılan vicdansızlığa olan tepkimizi siyahlara bürünerek gösterdik. Dediler Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Ekber Yeşilyurt Atelye öğrencileri bu yaraya parmak basmak amacıyla, “Şiddetin her türlüsüne hayır!” mesajı vermek için “Sessizliğin Sesi” konulu bir sergi açıyor.,