POP MÜZİK SANATÇILARI ASLINDA MODERN ARABESK YAPIYOR


POP MÜZİK SANATÇILARI ASLINDA MODERN ARABESK YAPIYOR
15 yıldır müzik piyasasında olan ve yeni albümü ‘Azala Azala’ ile sevenlerinin karşısına çıkan Hakan Demirtaş, hayranlarını şaşırtan tarzındaki değişiklik için şu yorumu yaptı.

“Şu anda popçu diye nitelendirdiğimiz sanatçılar aslında arabesk yapıyorlar. Demet Akalın, Gökhan Tepe vb gibi benimde başarıları karşısında ceket iliklediğim sanatçıların aslında yorum ve gırtlak yapılarına baktığınızda temelinde arabesk olduğunu göreceksiniz.

Bizde bu albümde aslında sadece modern arabesk yaptık. Bir sanatçının hem türkü, hem Türk Sanat Müziği, hem arabesk, hem modern arabesk yapabilmesi bence müziğe değer katar.

Daha önceki albümlerimizde türkü ve fantazi müziğe yer vermiş bir sanatçı olarak bu albümde batı soundlu modern arabesk yapabilmenin ve sevenlerimizden olumlu tepkiler almanın gururunu yaşıyorum.”

Müzik yönetmenliğini kendisinin üstlendiği “Azala azala” albümü Fa müzik etiketiyle raflarda yerini aldı.. İlk klibini akustik bir şarkı olan SİL’e çeken Hakan Demirtaş, albümde yer alan 7 şarkıyı da kliplendirmeyi hedefliyor..

,