Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

-i-640x360Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji, Marmara Bölgesi ve İstanbul’da bu akşamdan itibaren kuvvetli yağış beklendiğini belirterek, vatandaşları ve ilgilileri su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve ani sele karşı uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul’un Avrupa Yakası ve Çanakkale’nin kuzeydoğu çevrelerinde, gece saatlerinde de İstanbul il geneli, Kırklareli ile Tekirdağ’ın doğusunda gökgürültülü sağanak ve kuvvetli yağış bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN

Meteoroloji, “Yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” uyarısı yaptı. Meteoroloji ayrıca, vatandaşları ve ilgilileri, muhtemel
su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve ani sele karşı uyardı.

YAĞIŞ 22.30 CİVARINDA BAŞLADI

Meteoroloji’nin tahmin ettiği yağış akşam saat 22.30 civarında İstanbul’da etkisini gösterdi.

EDİRNE’DE SAĞANAK YAĞIŞ HAYATI FELÇ ETTİ

Edirne’de sağanak nedeniyle bazı iş yerlerini su bastı, trafikte aksamalar meydana geldi. Sağanak nedeniyle Doktor Sağdık Ahmet ve İlhami Ertem caddeleri ile Atatürk Bulvarı’nda bazı iş yerlerini su bastı, yollarda biriken su trafikte aksamaya neden oldu. Bazı vatandaşlar apartman girişlerini kum torbalarıyla kapatarak su girmesini engellemeye, bazıları da motopomplarla iş yerlerine giren suyu tahliye etmeye çalıştı. Emniyet güçleri su birikintileri nedeniyle yolda kalan sürücülere yardımcı olmaya, itfaiye ekipleri de iş yerleri ve apartman girişlerde biriken suyu tahliye etmeye çalıştı.

“Her yağmur yağdığında bu sıkıntıyı çekiyoruz”

İş yerini su basan Hacer Oğuz, motopomp yardımıyla suyu tahliye ettiklerini belirterek, “Her yağmurda bu sıkıntıyı çekiyoruz. Herkes biliyor bunu. Belediye başkanımıza toplanan imzaları da götürdük, kendimiz de gittik görüştük. Hep belediyenin borçları var diyorlar. Borçlar bitince sözleri var, yapacaklar. Kimseye zarar vermeden artık bu altyapı sorunu çözülür inşallah” dedi. Raşit Çıkıkçı ise giriş kattaki evini su basmaması için bahçe kapısına kum torbaları dizdiğini söyledi. Her yağmur yağdığında su baskınıyla karşılaştıklarını dile getiren Çıkıkçı, “Bu devirde su baskını düşündürücü. Yazık, Edirne’de yaşıyoruz. Kum torbalarını apartmanımızın girişine su girmemesi için koyduk”
diye konuştu.