İstanbul’da 2 işçi ölümü daha

olumİstanbul’da 2 işçi ölümü daha
Kartal ve Esenyurt’ta 2 işçi çalıştıkları inşaatlardan düşerek can verdi.

İddialara göre iskele ustası ağabeyi Veysel Boğmalık ile birlikte Esenyurt’taki bir inşaatta çalışan Metin Boğmalık (22), aşağı bir şey düşmemesi için 10’uncu katta güvenlik ağı taktığı sırada dengesini kaybederek beton zemine düştü. Kanlar içinde kalan Metin Boğmalık’ı gören inşaat işçileri durumu 112 Hızır Acil’e bildirdi. Sağlık ekiplerinin yaptıkları kontrolde Metin Boğmalık’ın öldüğünü belirledi. Çevre güvenliğini alan polis olayı Cumhuriyet Savcısı’na haber
verdi. Yapılan incelemenin ardından Metin Boğmalık’ın cesedi Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. Metin Boğmalık’ın bir süre önce Ordu’dan ağabeyi Veysel Boğmalık ile birlikte İstanbul’a çalışmaya geldiği ve bekar olduğu öğrenildi.

8. KATTAN KAMYONA DÜŞTÜ

Kartal Cevizli Mahallesi Onat Sokak’taki olay da öğle saatlerinde meydana geldi. 8 katlı inşaatın en üst katından vinç yardımıyla aşağıdaki kamyona kalas indiren 49 yaşındaki Ahmet Çakmak, bir anda dengesini kaybetti. Dengesini kaybeden işçi en üst kattan aşağıda kalasların yüklendiği kamyonun içine düştü. Olay yerine hemen sağlık ekipleri çağrıldı. Yapılan kontrollerde Ahmet Çakmak’ın hayatını kaybettiği tespit edildi. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, vatandaşlar gerekli önlemlerin alınmadığını ileri sürerek olaya tepki gösterdi. Bir mahalle sakini, “Vinçle kalasları indirirken dengesini kaybettiği aşağı düştü. Binada hiç bir önlem yok, emniyet kemeri olacak, baret olacak” dedi. İş kazasının olduğu inşaatın hemen girişinde, üzerinde iş güvenliğiyle ilgili uyarı levhası olması da dikkat çekti. Yapılan incelemelerin ardından hayatını kaybeden Ahmet Çakmak’ın cenazesi hastane morguna kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

,