Güzel Köylü’den çirkin hareket

050420151433226854212Güzel Köylü’den çirkin hareket
Muğla’nın Yatağan ilçesine bağlı Bozüyük beldesinde çekilen ve özel bir televizyon kanalında yayınlanan Güzel Köylü dizisinde Sude karakterini canlandıran Su Kutlu, bir barda olay çıkardı.

Mekan çalışanlarına tekme ve yumruk attı. Daha sonra darp edildiğini öne sürerek polisi arayan genç oyuncu hastanede yapılan kontrolde 199 promil alkollü çıktı. Taraflar birbirinden davacı oldu, olay güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Bardan çıkmak istemedi
Olay önceki gün gece yarısında il merkezinde bulunan bir barda meydana geldi ve işletmenin güvenlik kameralarınca baştan sona kaydedildi. Geç saatlere kadar barda alkol alan Güzel Köylü dizisinin Sude’si Su kutlu, işletmenin kapanma saati olan saat 01.00’de dışarı çıkmak istemedi. Çalışanların, “Kapanma saatimiz geçti. Yoksa polis gelir hem kapatır hem ceza keser” uyarılarına aldırmayan genç oyuncu, diğer müşterilere de sataştı. İşyerinin kapanma saati olmasına rağmen diğer müşterilerin aksine dışarı çıkmak istemeyen oyuncu, bu defa elindeki içkiyi dışarıda içmek için almak istedi.

Tabela Beylikdüzü

unnamed (1)
Garsonu tokatladı
Çalışanların buna da izin vermemesiyle sinirlenen Kutlu, garsona tekme ve yumruk attı. Kutlu, başka bir garson tarafından kolundan tutularak dışarı çıkarıldı. Dışarıda da çalışanlara hakaret ve küfür eden Kutlu, daha sonra polisi arayarak darp edildiğini öne sürdü. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından sağlık kontrolüne götürülen Kutlu’nun 199 promil alkollü olduğu tespit edildi. Daha sonra karakola getirilen Kutlu, işletme sahipleri ve çalışanlardan şikayetçi olduğunu söyledi.  Kutlu’nun iddiaları üzerine polis güvenlik kameralarının kaydını incelemeye aldı. Görüntülerde Su Kutlu’nun dışarı çıkmak istemediği ve garsona tekme ve yumruk attığı, daha sonra bir başka garson tarafından kolundan tutularak dışarı çıkarıldığı tespit edildi. Polis görüntüleri alırken, işletme sahipleri de, kendilerine iftira atıldığı gerekçesiyle Kutlu’dan davacı oldu. İşletme sahipleri, Kutlu’ya her müşteriye olduğu gibi gereken ilgiyi gösterdiklerini belirterek, “Burası 40 yıllık işletme. Burada kavga gürültü olmaz. Biz genç oyuncuya gerekli izahları yaptık ama, alkolün de etkisiyle kontrolden çıktı. Bize hakaret etti, çalışanımızı tekmeledi, yumruk attı. Buna rağmen iftira atıp davacı olunca biz de kendisinden davacı olduk. Olay kameralarımız tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntüler de bizi doğruluyor” dediler.

Medeniyet dersi vermişti
Su Kutlu, geçen yıl Tempo dergisine verdiği röportajda tepki çekecek açıklamalarda bulunmuştu. Röportajda Türkiye’den ayrılmayı düşündüğünü dile getiren Su Kutlu, ileriye dönük planlarında kendisini Türkiye’de görmediğini açıkça dile getirmiş ve hayatına Türkiye’de devam etmeyi kesinlikle istemediğini belirterek, “35’imden sonra kendimi yurtdışında görüyorum. Daha medeni bir yerde yaşamayı tercih ederim” ifadelerini kullanmıştı.
05.04.2015

,