Gözyaşlarıyla uğurlandı

040420152350022419799Gözyaşlarıyla uğurlandı
Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kayahan, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ön safta cenaze namazı kıldı.

Hastanede gördüğü kanser tedavisi sonucunda hayatını kaybeden 66 yaşındaki Kayahan, dün gözyaşları içinde toprağa verildi. Sevenlerinin sanatçıya son görevini yapmak için bulunduğu cenazeye, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Sezen Aksu, Tarkan ve Orhan Gencebay gibi birçok isim katıldı. İlk olarak Cemal Reşit Rey’de düzenlenen törene Türk bayrağına sarılı naaşıyla getirilen sanatçı, zabıta mangası tarafından cenaze aracına götürüldü. Buradaki törenin ardından ise defin işlemleri için Teşvikiye Camii’ne götürülen sanatçı, vasiyeti üzerine Kanlıca Mezarlığı’nda toprağa verildi. Sanatçının eşi İpek Açar, kızları Aslı Gönül, Beste ve ablası Şule Özgen taziyeleri kabul etti. Metanetli durmaya çalışan İpek Açar ise, tabutun başına giderek eşiyle son kez vedalaştı. Hapishanede olduğu için cenaze törenine katılamayan Deniz Seki, duygularını kardeşinin twitter hesabından ‘Kalbim acıyor… Büyük usta Kayahan’a Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm müzikseverlere de başsağlığı diliyorum.  Dualarım Kayahan’la’  şeklinde duyurdu.

Tabela Beylikdüzü

Cumhurbaşkanı Erdoğan başsağlığı diledi

Cumhurbaşkanı  Erdoğan , Teşvikiye Camii’nde sanatçı için kılınan cenaze namazında Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’le birlikte en önde saf tuttu. Erdoğan, Kayahan’ın eşi İpek Açar ve kızı Beste’ye başsağlığı diledikten sonra cami avlusundan ayrıldı.

Eski eşten taziye

Bir süre Kayahan’ın kızı Beste’yle evli olan şarkıcı Tayfun Duygulu, eski eşine destek için camideki törene katılanlar arasındaydı. Eşi Engin Haravon’la katılan Beste Açar ”Zor bir süreç geçirdi. Son dönemleri çok acı doluydu. O bana çok şey öğretti. Bundan sonra da ona layık olacağım” şeklinde konuştu.

Koltuk değneğiyle geldi

Hem törene hem de cenaze namazına ayağı kırık olduğu için koltuk değnekleriyle katılan Sezen Aksu’ya yakın arkadaşı Tarkan eşlik etti. Yoğun bir kalabalığın katıldığı törende Aksu, Tarkan’la yakındaki bir kafede istirahat etti. Vefat etmeden bir hafta önce Kayahan’ı ziyarete giden Tarkan ise ‘Çok üzgünüz başımız sağ olsun. Şarkılarıyla çok severdik kendisini, her zaman kalbimizde o muhteşem şarkılarıyla yaşayacak’ dedi. İkili daha sonra ise sanatçının ailesinin yanına giderek taziyede bulundu.

İyi ki o konseri yaptık

Kayahan’ın 35 yıllık arkadaşı Nilüfer, Cemal Reşit Rey’de düzenlenen törene kızı Ayşe Nazlı’yla gözyaşları içinde katıldı. Yıllar sonra usta sanatçıyla 14 Şubat’ta sahneye çıkan Nilüfer, “İyi ki yaptık o konseri” dedi. Teşvikiye Camii’ndeki törene katılan Orhan Gencebay ise cenaze namazında tabutun önünde durarak sanatçı için dua etti.

,