FESTİVALDE İKİNCİ GECE ÇATALCA SPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

catalcaFESTİVALDE İKİNCİ GECE ÇATALCA SPOR’UN ŞAMPİYONLUĞU KUTLANDI

Çatalca Belediyesi 15. Erguvan Festivali’nde 29 Ağustos 2014 Cuma akşamının konsepti ‘Şampiyon’du. Çatalca Spor Kulübü’nün Spor Toto 3. Lig’e yükselmesi sebebiyle gecede Çatalca Spor’un başarısı kutlandı. Kutlama gecesine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcıları, Ak Parti Çatalca İlçe Başkanı Savaş Barutçu, CHP Çatalca İlçe Başkanı Abdullah Aslan, Çatalca Spor Kulübü Başkanı Hasan Gökçe ve yönetim kurulu, teknik heyeti, futbolcuları, Tarihi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, Çatalca Belediyesi Meclis Üyeleri, Çatalca Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Beylikdüzü Tabela Neon

Festivalin ilk gününde sahneye ilk olarak Grup Yırtık Uçurtma çıktı. Çatalca Spor’a yaptıkları özel şarkı ile Çatalca Ziya Altınoğlu Stadyumu’nu dolduran binleri coşturan grup, Çatalca’yı şarkılarındaki ‘Ooooo oooo Şampiyonsun Çatalca’ nakaratıyla inletti. Grup Yırtık Uçurtma’nın ardından Çatalca Spor Kulübü’nün tarihçesini ve son dönemdeki başarılarını anlatan bir film gösterimi yapıldı. Ardından ise sahneye Çatalca Spor Kulübü oyuncuları, teknik heyeti, yönetim kurulu ve Başkanı Hasan Gökçe çıktı.

TEKNİK DİREKTÖR AKBULUT: “KENDİMİ ÇATALCALI GİBİ HİSSEDİYORUM”

Burada ilk olarak Çatalca Spor teknik direktörü eski milli oyuncu Kadir Akbulut bir konuşma yaptı. Teknik direktör Akbulut; “Uzun ve meşakkatli  bir yoldan sonra Çatalca’ya güzel anlar yaşattık. Kulübe hizmet eden tüm teknik heyete ve futbolculara teşekkür ediyorum. Bu günlere geldiysek, iki başkan var bu başarının arkasında. Bu iki başkan Hasan Gökçe ve Cem Kara’ya teşekkür ediyorum. Burada bir Çatalcalı gibi hissediyorum. Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara üç yıl önce bir mektup göndermişti. Mektupta; ‘Hocam sizlere inancım tamdır. Çatalca Spor’u fairplay çerçevesinde iyi bir noktaya taşıyacağınıza inanıyorum’ demişti. İşte bu gün o gündür. Ama bizler, Çatalca Spor’u sizlerin de katkılarıyla çok daha iyi noktalara taşıyacağız.” dedi.

HASAN GÖKÇE; “CEM KARA OLMASAYDI, KULÜBÜ SİYASET ÜSTÜ TUTMASAYDIK 3. LİG’DE OLAMAZDIK”

Teknik direktör Kadir Akbulut’un ardından Çatalca Spor Kulübü Hasan Gökçe bir konuşma yaptı. Hasan Gökçe konuşmasında, “bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Bu destanı yazarken hep birlikte yazdık. Çatalca Spor’un hedefleri hep büyüktür. Daha da yukarılara taşıyacağız. Sizlerin yanımızda olduğunuzu görmesek bu başarıyı yakalayamazdık. Çatalca Sporumuz 3. Lig’de ve artık yeni tesislerimiz var. Belediye Başkanımız, siyasi partilerimizin ilçe başkanları ile el ele birlikte olarak taraftarlarımızla 3. Lig’e çıktık. Bu başarıyı sadece biz yakalamadık. Belediye Başkanımızla, siyasi parti ilçe başkanlarıyla, meclis üyeleriyle Çatalca Spor’u siyaset üstünde tutarak çalıştık. Bundan sonra hedeflerimiz arasında belediyemiz ile birlikte Çatalca Spor’un altyapı okullarını açacağız. Çatalca Spor artık tüm Türkiye’ye gidecek. Çatalca Spor yense de yenilse de ilçemizin ismi geçecek. Sahip çıkalım takımımıza. Eğer Belediye Başkanımız Cem Kara olmasaydı, Çatalca Spor’u siyaset üstü tutmasaydık, buralarda olamazdık. Belediye Başkanımızla el ele kol kola girerek bu yola çıktık. Şampiyonluk kutlamaları için Belediye Başkanımızdan kutlama istedik, sanatçı Hakan Altun olsun dedik, bizi kırmadı şampiyonluk kutlamamıza Hakan Altun’u getirdi.” dedi.

CEM KARA; “ÇATALCA SPOR 3. LİG’DEN YUKARI DOĞRU GİDİCİ OLACAKTIR”

Hasan Gökçe’nin konuşmasının ardından Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara sahneye gelerek bir konuşma yaptı. Başkan Cem Kara konuşmasında, “Biz Çatalca halkına ve tüm ülke insanlarımıza inandık. Bu ülkenin bütün insanları her şeyin en iyisine layıktır. Çatalca dostluk anlamında, kardeşlik anlamında, siyasette, sporda herkese bir ders veriyor. Bulunduğumuz mevkilerde herkes için çalışıyoruz. Kimseyi ayırt etmiyoruz. 15. Erguvan Festivali yine dolu dolu geçecek. Bu akşam Çatalca Spor’un şampiyonluk gecesi. Her ne kadar kulüp başkanım bizlere methiye düzdüyse de başarı yönetimin, teknik heyetin, futbolcuların ve Çatalca halkının başarısıdır. Şampiyon olunabilir veya olunamaz. Dedik ki Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünden ayrılmayacağız. Sözü neydi? ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Futbolcularımız dürüstçe ahlaklı bir şekilde mücadele etti ve 3. Lig’deyiz. Bu takım 3. Lig’de kalıcı değildir. Bu takım yukarı doğru gidici olacaktır. İnanmak başarmanın yarısıdır. Çatalca insanının festival süresince bizlere gösterdiği ilgiye ve alakaya minnettarım. Yarın akşam da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı hep birlikte kutlayacağız. Ben buradan bir kez daha ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle, rahmetle şükranla ve en çok da özlemle anıyorum. Bölge insanımıza bizlere gösterdiği ilgiden ve sevgiden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

GÜRSEL TEKİN; “UMUT EDİYORUM Kİ BU BÜTÜNLÜĞÜNÜZ DEVAM EDER”

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin sahneye çıkarak, “Belediye Başkanımız, kulüp başkanımız ve Kadir hocamız çok güzel konuşmalar yaptı. Söz konusu futbolsa bir üst ligde tutunmak çok zordur. Umut ediyorum ki bu bütünlüğünüz devam eder. Siyaset üstü bir davranış ve duruş ile ilçedeki siyasilerin birlikteliği ile çok önemli bir tablo çizmişsiniz. Çatalca iki bayramını kutluyor birincisi şampiyonluk ikincisi de Zafer Bayramı. Hepinizin Zafer Bayramını kutluyorum”

HAKAN ALTUN’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Yapılan konuşmaların ardından gecenin ismi sahne çıktı. Hayranları ve Çatalca halkı için birbirinden hareketli ve duygusal şarkılarını seslendiren Hakan Altun’a, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara bir teşekkür plaketi verdi. Başkan Cem Kara plaketi verirken, “Hakan Altun’u daha önceki yıllarda da ilçemizde ağırlamıştık. O zaman da bizleri çok eğlendirmişti, bu akşam da eğlendirdi. Kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.

, ,