Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnafa Güvence Verdi: “Yanınızdayım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnafa Güvence Verdi: “Yanınızdayım”Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnafa Güvence Verdi: “Yanınızdayım”

Esnaflarla iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2.5 milyon esnafa, “Ahilik düzenine sahip çıkın. Ekonominin temeli sizlersiniz. Sorunlarınızın çözümünde yanınızdayım, işinizi geliştirin” dedi.

Tabela

Esnaflarla iftar yemeğinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2.5 milyon esnafa, “Ahilik düzenine sahip çıkın.Ekonominin temeli sizlersiniz. Sorunlarınızın çözümünde yanınızdayım, işinizi geliştirin” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı meslek gruplarından esnafa verdiği yemekte konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar yemeğinde söylediği, “Ahilik geleneğine uymayanları ayıklayın. Sorunlarınızın çözümünde yanınızdayım” diyerek destek verdi. Erdoğan esnaftan Türkçe tabela yapılması konusunda önem göstermeleri gerektiğini söylediği belirtildi. Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde düzenlenen programda konuşan Erdoğan, 2.5 milyon esnafı sevindirecek sözler söylerken, mesajlar verdi. Esnaf ekonominin temelidir diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, işlerini geliştirip verilen teşviklerden faydalanmaları yönünde esnafa uyarılarda bulundu. Erdoğan, sosyal dayanışmanın en önemli kısmı olan esnaftan ahilik düzenine sahip çıkmalarını talep etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili bakanlıkların 180 günlük yol haritasına yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, “Esnafımız her daim yanımızda oldu. Esnafa yönelik düzenlemeler de yer alacak. İş kurun, geliştirin. Hükümet de önünüzü açmak için elinden geleni yapacak” dedi.

Erdoğan, “Terörle mücadelede, çeşitli ülkelerle yaşanan sıkıntılarda, 2023 hedeflerine ulaşma konusunda da güçlü dayanışmaya ihtiyacımız var”

TESK Başkanı Bendevi Palandöken ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini cesaretlendirdiğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanı bizlere moral verdi. ‘Hep yanımızda oldunuz’ diyerek hükümetin de her türlü desteği vereceğini ifade etti” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı meslek gruplarından esnafa verdiği yemekte konuştu.

Erdoğan, esnaftan verilen teşviklerden faydalanmaları çağrısında bulundu.