ÇERKEZ KIZI “SULTANA” GERİ DÖNÜYOR

ÇERKEZ KIZI "SULTANA" GERİ DÖNÜYORÇERKEZ KIZI “SULTANA” GERİ DÖNÜYOR

Biz onu ilk 2000 yılında çıkarttığı “Çerkez Kızı” albümüyle tanıdık. Albüm adı gibi anne tarafından gelen Çerkez genleriyle farklı bir güzelliği olan Sultana, o dönemde hepimizi “Kuşu Kalkmaz” şarkısıyla ters köşe etmişti.

Tabela

O şarkıyla bir anda Türkiye’de gündeme oturmuş sonrasında şarkıya çektiği klip sakıncalı görülüp yasaklanmıştı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, İç Mimari bölümü mezunu olan Sultana, hem iş hem de müzik hayatını San Francisco’da devam ettirirken, Enbe Orkestrası ile 2007 yılında “ Rakkas” 2008 yılında “Şöhret Yolu” albümlerini çıkartmış en sonda 2015 yılında “Biz Neysek? “single ile hayatın olumsuzluklarına karşı duruşunu müziklendirmeye devam etmişti.

sultana_002_57330_8154066

Sultana şimdiler de yeni projelerini hayata geçirme konusu da çalışmalarını hızlandırdı. Türkiye’den ayrı kaldığı zamanda şiir ve sözlerle bir birikinti oluşturdu ve bunun üzerine sosyal bir misyon edinip toplumda pozitif sosyal bir değişim için farklı projeler hazırlamaya devam etti ve yakında farklı ve ses getirecek bir projenin sinyallerini verdi.

 

, , ,