Bu Kadının Hayatı Roman

serap
Bu Kadının Hayatı Roman
Siz hiç bir odanın içerisinde 6 yıl tek başınıza yaşayarak hamile kalıp dördüz çocuk dünyaya getirip kaybettiniz mi? Siz hiç etrafınız da onlarca insan olmasına rağmen kimsesiz kaldınız mı?

Büyük Tabela Neon

Feryadı figan ediyor, ancak kimse sesini duymuyordu. Çığlıklar boşluklarda dolaşıyordu, dizi oyuncusu Serap Çelikünal’ın. Tamı tamına 63 çocuk dile kolay.

Kocasından, kayınvalidesinden, görümcesinden ve kayınbiraderinden sürekli fiziki şiddet gören Serap Çelikünal 63 çocuk dünyaya getiriyor. Tüm bu olumsuz ve zor şartlara rağmen 28 ölü, 25 düşük ve 10 yaşayan çocuk.

Aile tarafından sürekli şiddet gören bir kadın…

Erkan petekkaya ile Dila Hanım, İlhan Şeşen ile Görüş Günü Kadınları ve eylülde yine Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı Mardin’de çekimleri yapılan özel bir kanal da yayınlanacak olan Kadim Dostum dizilerinde rol alan Serap Çelikünal inişli çıkışlı hayatının tüm evrelerinin anlatıldığı bir kitap yazmaya karar verdi.

Üniversitelerde tez konusu olabilecek olan bu kitap Acının Gözyaşları adıyla piyasaya çıkacak. Acının Gözyaşları yalnızca üniversitelerde değil her ailenin evinde olması gereken bir başucu kitabı olacak.

Bizler yıllarca hep merhum Bergen’i Acıların Kadını bilirdik… Bu kitap aynı zamanda tüm kadınlarımızın Acıların Kadını olduğunu da gözler önüne serecek bir baş yapıt olma özelliğini taşıyor.

Seda Sayan’ın Beyaz tvdeki programına da konuk olan Serap Çelikünal, Seda Sayan’a yaşanmış tüm hayal kırıklıklarını, beklentilerini ve kocası ile ailesi tarafından gördüğü şiddeti tüm boyutları ile anlatmış ve o programa katılan eşi de anlatılanların doğruluğunu teyit etmiş ve pişmanlıklarını dile getirmişti. Beyaz tvde yayınlanan bu söyleşi reyting rekorlarınıda alt üst etmişti.

Önce şiirlerle başlayan yazarlık hevesi daha sonra yerini kitap yamaya kadar götürünce Serap Çelikünal, “Ben Türk kadınının bilhassa ekonomik ve sosyal yaşamında özgür olmadıklarına inandığım için böyle bir kitap yazmaya karar verdim. Yaşadıklarımla da ben bunlara en güzel örneklerden biriyim. Ancak daha sonra kendimi geliştirerek artık özgür bir kadın olarak yaşamak için mücadele ederek çocuklarıma bakıyorum. Bu kitap fikri bende Seda hanımın programında birden bire ortaya çıktı ve ondan sonra yazmaya başladım” dedi.

, ,