BEYLİKDÜZÜ EKOLOJİK PAZAR, ÇARŞAMBA PAZARINA TAŞINIYOR

ekolojikBEYLİKDÜZÜ EKOLOJİK PAZAR, ÇARŞAMBA PAZARINA TAŞINIYOR

 

%100 EKOLOJİK PAZAR, ARTIK ÇARŞAMBA PAZARINDA HER PAZAR HİZMET VERECEK

 

Beylikdüzü’nde Buğday Derneği tarafından Cumartesi günleri Beylik Pazarı’nda kurulan %100 Ekolojik Pazar, Adnan Kahveci Mahallesi’nde kapalı Pazar olarak da bilinen Çarşamba Pazarı’na taşınıyor. Organik beslenmek isteyenler artık her Pazar günü sertifikalı ekolojik ürünlere yeni Pazar alanından ulaşabilecekler.

 

Ekolojik Pazar, sağlıklı ve güvenilir alışverişin popüler mekanı haline geldiği Beylikdüzü’nde uzun dönemdir faaliyet gösteriyor. Cumartesi günleri Beylik Pazarı’nda tüketicilerle buluşan Pazar, kaliteli ürünleri artık yeni yerinde meraklılarına sunacak. Buğday Derneği’nin bir projesi olarak daha iyi koşullarda ve daha nitelikli bir ortamda hizmet vermeye hazırlanan %100 Ekolojik Pazar, Beylikdüzü Belediyesi’nin yeni yer tahsisi işlemleri sonucu, Beylik Pazarı’ndan Adnan Kahveci Mahallesi’nde bulunan Çarşamba Pazarı’na taşınacak ve her Pazar açık olacak.

 

Protokol İmzalandı

 

Beylikdüzü Belediyesi ve Buğday Derneği işbirliği ile her Çarşamba, Çarşamba Pazarı’nda kurulacak %100 Ekolojik Pazar’ın açılışı 20 Eylül günü gerçekleşecek. Kapalı Pazar alanında ekolojik Pazar için tahsis edilen yeni yerin Beylikdüzü Meclisi’nden geçmesi üzerine Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Şişli %100 Ekolojik Pazar Proje Koordinatörü Leyla Ünlübay arasında Pazar yeri ve koşulları ile ilgili protokol de imzalanarak, Çarşamba Pazarı resmi olarak Ekolojik Pazar’ın yeni Pazar alanı olmuş oldu.

 

“Halkımız En Kalitelisine Layık”

 

Halkın en kalitelisine layık olduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Buğday Derneği ile yaptığımız bu işbirliği ile sağlıklı yaşam ve gıda güvencesi için ekolojik sertifikalı ürünlere ekonomik bir şekilde ulaşabileceğiz. Doğanın ve insanın dengesini koruyan ekolojik ürünler artık yeni ortamında halkımızla buluşuyor” dedi. Yeni pazarda Buğday Derneği’nin onayladığı gıda mühendislerinin olacağını ifade eden İmamoğlu, “Denetim ve kontrolleri sıkı tutacağız. Mühendislerimiz pazarla ilgili eğitim alacaklar. Pazarda ayrıca Beylikdüzü Belediyesi’nin görevlendirdiği Zabıta ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüklerinden de görevli arkadaşlarımız olacak. Ortamın nizamı ve çevre koşullarından da biz sorumlu olacağız. Her Pazar günü ekolojik pazarımız açık olacak” diye konuştu.

,