BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN MECLİSTE ENGELLİ HASSASİYETİ…

ekremimamogluBEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ’NDEN MECLİSTE ENGELLİ HASSASİYETİ…

 

Beylikdüzü Belediyesi, Eylül ayı Meclisinde işitme engelli vatandaşlar için tercüman bulundurarak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. İşitme engelli vatandaşların da Meclis toplantısını takip edebilmesi için başlatılan uygulama ile bundan sonra her meclis toplantısında tercüman yer alacak.

 

Beylikdüzü Belediyesi Eylül ayı Meclisi 1. Oturumu, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında gerçekleşti. 1 aylık aranın ardından gerçekleşen toplantıda iki yeni uygulama hayata geçirildi. İlk kez işitme engelli tercümanının da eşlik ettiği Meclis salonunda, diğer yandan dosya yoğunluğunu azaltmak amacıyla yeni bir teknolojik uygulamaya geçildi. Yeni uygulama ile meclis üyeleri meclis gündemini artık tabletleri üzerinden de takip ederek bilgi sahibi olabilecek.

 

Yeni eğitim dönemine yenilenen okullar ile başlandı

 

Toplantıda bir konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu hafta 1.sınıf öğrencilerinin okula gitmesiyle başlayan yeni eğitim – öğretim dönemi öncesi, yaz tatili süresince ilçedeki okulların fiziki koşullarını iyileştirerek ihtiyaçlarını karşıladıklarının bilgisini vererek,  “Eğitim bizim en önemli konumuz. Okullarımızın bakım ve onarımını eğitim yılı başlamadan tamamladık. Tüm eğitimcilerimize ve öğrencilerimize başarılı bir ders yılı diliyorum” dedi.

 

“Şeffaflık önceliğimiz”

 

Konuşmasında, yerel yönetim olarak şeffaflık konusundaki öncelikli ilkelerine de vurgu yapan Belediye Başkanı İmamoğlu, her meclis toplantısı öncesi gündem maddelerini CHP ve AK Parti meclis üyeleriyle görüşerek meclis üyelerini bizzat bilgilendirdiğinin altını çizdi.

 

Yazılı ve sözlü önergeler sonrası gündem maddelerinin görüşüldüğü meclis toplantısında, 12 madde oy birliğiyle, 3 madde ise oy çokluğuyla kabul edildi. İki maddenin Plan ve Bütçe Komisyonu’na, bir maddenin de Tarife Komisyonu’na oy birliğiyle havalesine karar verildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Meclisin 2. Oturumunun 4 Eylül Perşembe saat 10:00’da yapılmasına karar verildi.

,