Asuman Dabak’ı dolandıranlar yakalandı

Asuman Dabak'ı dolandıranlar yakalandı

Asuman Dabak’ı dolandıranlar yakalandı

Asuman Dabak’ı dolandıranlar yakalandı
Tavuk restoranı açmaya çalışırken 2,5 milyon lira dolandırıldığını söyleyerek savcılığa başvuran tiyatro sanatçısı Asuman Dabak’ın şikayeti üzerine İ.D., Çanakkale’den ifade için çağırıldığı Asayiş Şube Müdürlüğü’nde gözaltına alındı.

Polisteki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen İ.D., Asuman Dabak’la birlikte ticaret yaptıklarını kendisinin daha fazla zarar ettiğini söylediği öğrenildi. İ.D.’nin zaman zaman Asuman Dabak’a ödeme yaptığını söyleyerek “Asuman Dabak’ın hesapları blokeli olduğu için bana verdiği şarkıcı Bendeniz’e ait bir hesap üzerinden ona para gönderdim” dediği belirtildi.

Pis Yedili dizisinin oyuncusu Asuman Dabak, İ.D. tarafından dolandırıldığını söyleyerek Savcılığa başvurmuştu. Tavuk üzerine restoran açmak için İ.D.’nin teklifini kabul eden ünlü sanatçı 20 yıllık birikimi olan 2,5 milyon lirasının dolandırıldığını söylemişti. Asuman Dabak, sözde iş kurmak için kendisinden alınan çeklerin başkalarını verildiğini söyleyerek İ.D.’den şikayetçi olmuştu.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Asuman Dabak’ın şikayetçi olduğu İ.D.’ye ulaşan polis onu telefonla çağırdı. İfade vermek için Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne gelen İ.D. gözaltına alındı. Poliste verdiği ifadesinde dolandırıcılık iddialarını kabul etmeyen İ.D. “Beraber ticaret yaptık. Bütün çekleri kendi isteği ile keserek bana verdi. Kazandığımız paraların büyük bir bölümüyle maliyeye olan borçlarını ödedim. Ben Asuman Dabak’tan daha çok zarar ettim.” dedi. İfadesinde aldığı paralarla 30 araç alarak sattığını söyleyen İ.D., buradan kazandığı paraların bir bölümünü zaman zaman Asuman Dabak’a gönderdiğini anlattığı öğrenildi.

PARALARI ŞARKICI BENDENİZ’E AİT HESABA GÖNDERDİM

Şüpheli İ.D. ifadesinde Asuman Dabak’ın borçları yüzünden hesaplarına bloke koyulduğu için başka bir hesap numarasını kendisine verdiğini anlatarak “Bana şarkıcı Bendeniz’e ait bir hesap numarası verdi. Ben bu hesaba bir çok kez para yatırdım” dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan İ.D. adliyeye sevk edildi. Polis yetkilileri savcılılık talimatıyla Asuman Dabak’ın bir kez daha detaylı ifadesinin alınacağını söyledi. Bu arada banka hesabı kullanıldığı iddia edilen şarkıcı Bendeniz’inde ifadesinin alınacağı belirtildi.