Ak-Saray’da danışmanın aşk krizi

ak-saray-371Ak-Saray’da danışmanın aşk krizi

Yapıldığı günden bu yana Türkiye’nin gündemini farklı konularla işgal eden Ak-Saray, bu sefer Ankara kulislerinde konuşulan bir iddia ile gündemde…

Milyar dolarları geçen maliyeti, tanesi bin liralık varak bardakları, on bin liralık altın kaplama klozetleri ve tanesi 25 bin Euro’luk koltukları ile yapıldığı günden beri tartışma konusu olan Ak-Saray, bu kez bir aşk skandalı ile gündemde…

SKANDALIN KAHRAMANI DANIŞMAN

Ankara kulislerinde konuşulan iddiaya göre, yaşanan aşk ve torpil krizi Emine Hanım’a kadar uzanıyor. Başkentte siyasetçilerin ve bürokratların bir araya geldiği yerlerde kulaktan kulağa konuşulan skandalın kahramanı Ak-Saray’ın etkili ve yetkili bir danışmanı.

ERDOĞAN’A ÇOK YAKIN BİR İSİM

Neredeyse hergün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın en yakınında olan bu danışmanın, kendisinden 26 yaş küçük sevgilisini Ak-Saray’a taşıması ve kendi biriminde en etkili pozisyona getirmesi Saray’ı oldukça karıştırmış.

SEVGİLİSİNİ YANINA ALMIŞ!

İngiltere’de eğitim alan genç sevgiliyi önce Başbakanlıktan işe alan şirketlerin kadrosundan Başbakanlığa aldıran etkili ve yetkili danışman, sonra da sevgilisini, kendisinin de her gün görev yaptığı Ak-Saray’a taşımış. Kıyamette işte bu sırada kopmuş.

EMİNE HANIM ÇOK KIZMIŞ

Çünkü kendi biriminde onlarca insan çalışan danışman bey, genç sevgilisini birimde ikinci kişi yapıp yetki verince olay büyümüş ve konu Emine Hanım’ın kulağına kadar gitmiş. Bu konulardaki hassasiyeti ile tanınan Emine Hanım da, iddialara çok sinirlenmiş. Daha önce evlilik dışı ilişkileri olan bakan ve milletvekillerinin devre dışı kalmasında katkısı olduğu dikkate alınınca; Erdoğan’ın çok yakınındaki danışmanın koltuğunun da yakında altından kayacağı konuşulmaya başlanmış bile Saray koridorlarında.